Kategorie

Opinie o Esanus na Opineo.pl

Szczoteczki soniczne dla dzieci

„Kochani,
szczoteczki soniczne dla dzieci to kategoria produktów osobiście polecana przez nas - nie tylko jako dentystów, ale i również mam maluchów w różnym wieku, które „testowały” je osobiście na swoich pociechach ;) Ich cena jest większa, ale zalety również znaczne - o nich opowiadamy szerzej w tekście poradnikowym poniżej. Polecamy przede wszystkim modele stworzone specjalnie z myślą o dzieciach - kolorowych, z naklejkami. Nasze maluchy je uwielbiają!”
Ola i Justyna - Esanus.pl

Szczoteczki soniczne dla dzieci są coraz częściej wybierane przez rodziców jako alternatywa do szczoteczek tradycyjnych oraz klasycznych szczoteczek elektrycznych. I wcale im się nie dziwimy :) Choć ich cena jest nieco wyższa niż tych drugich, jest to praktycznie jedyna ich wada - mogą za to pochwalić się licznymi zaletami. Szczoteczki soniczne dla dzieci są łatwiejsze w obsłudze dla najmłodszych (używa się ich tak samo, jak tradycyjną szczoteczkę), są cichsze i nie podrażniają wrażliwych dziąseł ostrymi krawędziami.


Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci?

Na rynku pojawia się coraz więcej tego tego typu szczoteczek zaprojektowanych specjalnie dla maluchów. Przykładem może być chociażby producent Philips, lider w tym sektorze, który wypuścił na rynek szczoteczki soniczne dla dzieci Philips Sonicare For Kids. To jedna z najczęściej kupowanych szczoteczek sonicznych dla dzieci w naszych e-sklepie ;)

Szczoteczki soniczne dla dzieci. Co warto wiedzieć?

Szczoteczkę należy dobrać do wieku dziecka - poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim zestawem końcówek, które są różnej wielkości. Nie jest to jednak jedyna różnica - starszaki mają bardziej intensywny ruch wymiatający w swoich szczoteczkach, natomiast ten tryb jest delikatniejszy dla młodszych użytkowników.
Szczoteczki soniczne dla dzieci są też kolorowe i obudowane dodatkową warstwą gumy, która zmniejsza ryzyko uszkodzenia szczoteczki podczas upadku - co w przypadku maluchów ma przecież ogromne znaczenie ;) Wiele szczoteczek ma też wbudowany timer, wyłączający urządzenie po 2 minutach użytkowania, pozwalający kontrolować czas mycia zębów dziecka. Niektórzy producenci idą jeszcze o krok dalej - wspomniana wcześniej szczoteczka soniczna w zestawie posiada wymienne naklejki, dzięki czemu dziecko ma możliwość spersonalizowania swojej szczoteczki - co jest wyjątkowo wygodne np. dla rodzeństwa. Inny producent, Brush-Baby wbudował do swojej szczoteczki specjalny 30-sekundowy timer z efektami świetlnymi, który sugeruje dziecku, że już czas zmienić mytą ćwiartkę łuku zębowego na kolejną. Takie podejście producentów do linii szczoteczek dziecięcych pomaga w budowaniu nawyku mycia zębów u najmłodszych. Szczoteczki soniczne są przeznaczone dla dzieci od najmłodszych lat.

Higiena jamy ustnej maluchów - dlaczego taka ważna? 

O higienę jamy ustnej najmłodszych należy dbać od samego początku, już od czyszczenia dziąseł i pierwszego ząbka. Dzieci mają skłonności do próchnicy i kamienia nazębnego tak samo, jak dorośli. Liczne badania potwierdzają, że nieprawidłowa higiena zębów mlecznych wpływa również na późniejsze problemy ze stałym uzębieniem. Szczoteczki soniczne dla dzieci są dobrym pomysłem nie tylko na dokładne mycie zębów maluchów, ale i ze względu na kolory i przyjemność użytkowania, na budowanie u nich zdrowego nawyku ich regularnego mycia.